Чилери

Черговий приклад якісної та швидкої роботи від Guster!

Компанія «Аерас» поставила, а наші майстри встановили та провели пуско-налагоджувальні роботи з встановлення чилера концерну Chigo на 140 кВт потужності, для централізованого опалення та кондиціонування офісного центра за адресою вул. Набережно-Хрещатицька 9.

Чилер — це холодильний пристрій, що використовується для кондиціонування повітря в приміщенні в межах промислового масштабу та слугує для холодопостачання і теплопостачання різних кліматичних систем.

Чилери часто використовують на виробництвах, для забезпечення мікроклімату в торговельних центрах, житлових будинках чи офісних будівлях, адже вони здатні витримувати той рівень температури, який забезпечить безперервну роботу виробничого обладнання.

Завдяки високій продуктивності цих холодильних машин, їх часто використовують одночасно і для виробництва холоду, і для підігріву води, утилізуючи тепло. Такий підхід дозволяє підвищити загальну енергоефективність системи холодопостачання.

Це кліматичне обладнання можна порівняти з зовнішнім блоком кондиціонера, до якого під’єднують велику кількість внутрішніх. У їхній ролі виступають фанкойли, тому така система називається чилер-фанкойл. Принцип роботи чилера дозволяє під’єднувати будь-які типи фанкойлів та їх комбінації.

Як і в кондиціонері, виробництво тепла або холоду відбувається завдяки циклам випаровування-конденсації холодоагенту. На відміну від спліт-систем, фреон циркулює лише в пристрої.
Між основним блоком чилера і фанкойлами прокладена магістраль, по якій циркулює вода, що є теплоносієм. Іноді замість неї використовують гліколь, його похідні та суміші з водою.
Довжина труб між чилером і фанкойлом може бути більше 100 метрів, тому ефективність дещо знижується, але не так сильно, як у мульти-спліта. Все залежить від швидкості потоку, потужності насоса та теплоізоляції труб.

Поміж ефективності, у чилерів є й такі плюси:
— можливість змінювати кількість фанкойлів;
— фреон не циркулює до фанкойлів, за його витоку немає ризику завдати шкоди здоров’ю людей;
— довгий термін служби;
— чилер не псує зовнішній вигляд фасаду будівлі;
— низька вартість монтажу фанкойлів і магістралей для теплоносія.

Габаритність чилера вимагає площу, що дозволяє встановлення всіх елементів, тому холодильні системи чилер-фанкойл має сенс встановлювати тільки у великих будівлях. Якщо будинок не вражає габаритами, а кімнати не надто просторі, то краще зупинитися на звичних спліт-системах, ефективних, але достатньо невеликих.

Ще один важливий нюанс цього обладнання — досить складний монтаж, який вимагає присутність фахівців Guster, які готові забезпечити кондиціонування, вентиляцію та опалення будь-яких приміщень та будівель на найвищому рівні.
Guster – для нас все просто!