Тепловi насоси. У чому їх користь

Найбільш подібним за принципом роботи до спліт-систем інверторного типу вважають саме теплові насоси «повітря-повітря». Єдиною відмінністю між ними є те, що головною метою звичайної спліт-системи є охолодження, а теплового насосу — ефективний обігрів та охолодження. Одразу постає питання: «Навіщо купувати окрему систему для підтримки тепла в приміщенні, якщо можна просто користуватися універсальним кондиціонером?». Зараз ми і розглянемо ці нюанси.
Давайте розберемося з принципом роботи ТН. Будь-який теплонасос відноситься до обладнання зі сфери альтернативної енергетики. Він забирає теплову енергію повітряних мас на вулиці/з навколишньої території в приміщенні, щоб обігріти нею простір. Для порівняння, тепловий насос «повітря-повітря» більше нагадує холодильник, просто діє навпаки. Адже всередині холодильника розташовані трубки, за якими циркулює холодоагент під високим тиском. Він забирає тепло з внутрішнього простору морозильної камери, трохи нагріваючись при цьому. Потім зібране тепло віддається в повітря кімнати за допомогою теплообмінника (решітки ззаду холодильника). Схожість з холодильником в тому, що основа роботи полягає у фізичному явищі термодинаміки — рідина при випаровуванні охолоджує поверхню, з якою вона розсіюється.
Зорієнтуємося в основних складових теплового насосу:
компресор;
спеціальний розширювальний клапан;
випарник, обладнаний вентилятором;
мідні трубки, необхідні для пересування фреону;
конденсатор.
І розглянемо алгоритм дії частин ТН:
1. Вуличне повітря втягується вентилятором в зовнішній блок і проходить через ребра зовнішнього випарника: фреон, що циркулює теплообмінником поглинає в себе теплову енергію, що міститься в ньому, переходячи при цьому в газоподібний стан.
2. Далі газ потрапляє в конденсатор, де стискається. А потім перекачується мідними трубками у внутрішній блок.
3. Холодоагент перетворюється в рідину і тепло передається повітрю в приміщенні.
4. Потім зайвий тиск нейтралізується за допомогою розширювального клапана, і рідкий фреон знову відправляється в початковий випарник.
Та на завершення, перерахуємо переваги теплових насосів «повітря-повітря»:
універсальність. Системи дозволяють опалювати та охолоджувати приміщення в залежності від призначення кімнати, вимог та від кліматичного сезону.
екологічність. Дають можливість повністю відмовитися від спалювання природного газу, вугілля, дерев і т.д., що забруднюють природнє середовище продуктами горіння.
пожежна безпека. Процес отримання тепла не пов’язаний з використанням палива. Навіть порушення в роботі системи не зможуть спровокувати загоряння.
економність. Приваблюють високим коефіцієнтом тепловіддачі при мінімальних витрата (на спожитий 1 кВт електроенергії вони видають 4–5 кВт тепла). До того ж, придбаний теплонасос швидко окупиться.
доступність в ціні. Вартість систем заводського виробництва дозволяє придбати тепловий насос майже всім охочим.
зручність експлуатації. Технічно найскладніший прилад в системі – компресор, з обслуговуванням якого важко не впоратись. З характерним для теплових насосів навантаженням компресори рідко виходять з ладу раніше обіцяного виробником терміну.