Про обслуговування кондиціонера

Кондиціонер — найефективніший спосіб створити бажаний клімат навколо себе. Потреба в кондиціонуванні дуже гостро постає при значних змінах температури зовнішнього середовища. Восени, коли з’являється зайва волога, стає необхідність в осушенні повітря, взимку хочеться зігрітися і підтримувати тепло в приміщенні, весною, коли з’являються перші теплі промені, але ще прохолодно – саме час вентиляції, а влітку – відкривається головний потенціал кондиціонера, як прилада, який створює комфорт для людини – охолодження в приміщенні. Цей прилад знаходить застосування не лише в побуті, але й у бізнесі, для забезпечення нормального робочого процесу. Так, на сьогодні, просто неможливо уявити офісне приміщення, в якому не буде обладнано систему підготовки повітря.

Які бувають кондиціонери?
1) В деяких випадках, облаштовують канальну систему вентиляції, блок якої знаходиться віддалено, а система представлена розгалудженою гілкою вентиляційних каналів та анемостатів, зазвичай це офісні приміщення з великою площею, де постійно знаходиться багато людей. 

2) В інших випадках облаштовуються касетні системи кондиціонування – це такий великий кондиціонер, який вбудовується в стелю та з’єднується із зовнішнім блоком магістраллю, по якій циркулює газ, який охолоджує та конденсує теплообмінник, такі системи облаштовують при високих стелях, на промислових об’єктах, або в офісах.

3) А найпопулярніший монтаж — сплiт-система настінного типу – це кондиціонери, які мають дуже широке застосування і монтуються як на приватних, так і на корпоративних об’єктах.Незалежно від того, де встановлено кондиціонери, будь то виробничі, складські приміщення, в офісах, в лікарнях, в ресторанах, кафе чи вдома, особливості принципу роботи, а саме підвищена вологість теплообміннику, пил, та бруд, який є в приміщенні, суттєво скорочують термін експлуатації приладу. Адже при поганому теплообміні, компресор кондиціонера починає працювати під завищеним навантаженням, що спочатку призведе до підвищеного енергоспоживання, а потім до його поломки. Крім того, відбувається поява і поширення цвілі та інших грибкових організмів, які накопичуються на теплообміннику та на турбіні. З’являється неприємний запах, розмножуються бактерії, і, як наслідок, це призводить до поширення інфекцій. Спори грибків здатні проникати в легені та інші органи людини, призводячи до всіляких захворювань.Однак при своєчасному якісному сервісному обслуговуванні кондиціонера такі прикрі моменти можна уникнути.

Що таке, якісне сервісне обслуговування кондиціонера?

Повне обслуговування це комплекс заходів по забезпеченню коректної роботи Вашого кондиціонера. Якісне обслуговування дозволить уникнути проблем, які провокують небезпеку для здоров’я людини.

При обслуговуванні канальної або спліт системи проводяться такі заходи:

1) Мийка внутрішнього блоку кондиціонера та головних його робочих органів – теплообмінника та турбіни вентилятора спеціальною хімією з активною піною, яка дозволяє швидко та якісно очистити навіть застарілий бруд, а також відмити бруд з теплообмінника і забезпечити його правильну роботу.2) Чищення фільтрів та обробка теплообмінника і вентилятора спеціальними дезінфікуючими засобами, які вбивають більшість відомих бактерій, які накопичуються всередині внутрішнього блоку, а також вбиває неприємні запахи.

3) Чищення зовнішнього блоку. В деяких випадках зовнішній блок буває дуже засмічений пилом, пухом та іншим брудом, збирається ціла корка на зовнішньому теплообміннику, і компресор не справляється. Тоді необхідна мийка теплообмінника під високим тиском, це дає можливість позбутися від шуби та забезпечити нормальне функціонування системи. 


4) Діагностика роботи кондиціонера в різних режимах роботи, перевірка стану утеплювача магістралі, перевірка цілісності магістралі та заміри температурних показників, які видає кондиціонер.

5) При необхідності, заправка кондиціонера фреоном до паспортних показників та калібрування тиску в системі.

При сервісному чищенні канальної системи вентиляції:

1) Обов’язково миються та обробляються антисептичними засобами видимі органи системи — анемостати та приточно-витяжні решітки. Це робиться для того, щоб дихати було легше і приємніше.

2) Проводиться чистка та мийка прихованої частини системи –приточно-витяжної установки. 

3) Проводиться розбірка корпусу, миється фільтр та обробляється антисептичним засобом, який дозволяє впоратися з бактеріями та забезпечити подачу чистого повітря по каналам.4) Проводиться чищення та обслуговування зовнішнього блоку, перевіряється стан утеплювача та цілісність магістралі. Миється від бруду зовнішній блок, що забезпечує правильну роботу системи.

5) При необхідності проводиться заправка прилада фреоном та приведення його до заводських показників.Як часто слід проводити сервісне обслуговування кондиціонера?Заводи-виробники кліматичної техніки рекомендують проводити сервіс систем кондиціонування не рідше ніж 1 раз на рік для приватних будинків та 2 рази на рік у випадку корпоративної експлуатації. Більше того є заклади, в яких необхідно проводити сервіс систем повітряпідготовки, вентиляції та кондиціонування 4 рази на рік. До таких відносяться, заклади громадського харчування, медичні заклади, місця великого скупчення людей тощо.
Ми рекомендуємо прислухатись до порад виробників та готувати техніку до початку літнього періоду, коли потрібно працювати на холод та після літнього — готувати до роботи на тепло. Своєчасний сервіс кондиціонера дозволить зберегти його ресурс, економити кошти на електроенергію та бути впевненим, що повітря яким Ви дихаєте чисте а Ваше здоров’я у безпеці.

Замовляйте сервіс Вашого кондиціонера в Guster — для нас все просто.


Автор: Антон Коцюба