Осушувач повітря

Осушувач повітря — це найпростіший та найефективніший спосіб врегулювати рівень вологості в приміщенні. Потреба в осушенні повітря не обмежується лише усуненням наслідків затоплення, будівельними роботами чи підтриманням мікроклімату плавальних басейнів. Сфера діяльності осушувача набагато ширша.
Цей прилад знадобиться кожному споживачу не лише в побуті, але й у бізнесі різного виду діяльності, особливо, де умови повинні відповідати певному стандарту:
у виробничих приміщеннях, де вологість повітря є критичною;
в складських приміщеннях, зерносховищах, архівах;
в музеях, галереях, виставкових залах, бібліотеках;
в лікарнях і клініках;
в басейнах і лазнях, в спортивних залах і аквапарках;
в підвальних і напівпідвальних робочих приміщеннях;
на будівельних майданчиках — для забезпечення якості оздоблювальних та інших будівельних робіт.
Підвищена вологість в приміщеннях скорочує термін придатності речей та швидко призводить їх до непридатного стану, наприклад:
поява і поширення цвілі та інших грибкових організмів;
розбухання та псування дерев’яних конструкцій, наприклад, підлоги;
корозія металевих конструкцій, наприклад транспортних засобів у гаражах;
проникнення вологи в комп’ютерну техніку, інші прилади та механізми, виникнення ризиків короткого замикання;
виникнення ризику травматизму на слизькій від вологи підлозі;
зниження теплоізоляційних властивостей будівельних та оздоблювальних матеріалів;
виникнення ризику появи браку в технологічних процесах на виробництві;
промерзання відкритих ділянок повітропроводів;
неприємний запах;
погіршення споживчих якостей і псування товарів на перезволожених складах.
Цей список можна продовжувати і продовжувати, проте найголовніший наслідок – згубний вплив на здоров’я.

У вологому приміщенні організм людини починає поглинати більше вологи, а втрачати менше, що провокує додаткове навантаження на серце. Спори грибків здатні проникати в легені та інші органи людини, призводячи до всіляких захворювань.
У разі вибору осушувача повітря, насамперед варто зосередитись на показниках продуктивності, що безпосередньо залежить від потужності, яка зі свого боку становить показники енергоспоживання.
Продуктивність осушувача повітря позначає кількість вологи, яку прилад здатний видалити з навколишнього середовища за одиницю часу. Це один з найважливіших параметрів при виборі осушувача для домашнього використання. Занадто слабкий за продуктивністю прилад, навіть безперервно працюючи, просто не впорається з об’ємом роботи, на який не розрахований. А надто потужний осушувач швидко осушить повітря і далі буде просто витрачати електроенергію без потреби. Крім того, чим потужніший прилад, тим він більш шумно працює.
Рівень шуму роботи це теж невід’ємний критерій вибору осушувального пристрою. Якщо осушувач буде працювати в приміщенні, де живуть чи працюють люди, вони не повинні відчувати дискомфорту від настирливого шуму.

Комфортний рівень шуму не повинен перевищувати 45 дБ. Однак варто враховувати, що рівень шуму залежить від потужності та продуктивності осушувача. Є прилади, які працюють практично безшумно, але й ефективність таких пристроїв досить незначна — 7-10 літрів на добу.
Повітрообмін — необхідний параметр, який означає кількість повітря, що проходить через осушувач за одиницю часу. Для ефективного видалення вологи необхідно, щоб прилад пропустив через себе весь об’єм повітря не менше 3-4 разів. Це означає, що, наприклад, для приміщення 50 м3 знадобиться осушувач з повітрообміном 150-200 м3/год.
Об’єм бака. Осушувачі з особливо великими резервуарами для збору вологи використовуються, зазвичай, для експлуатації в приміщеннях з серйозними джерелами вологовиділення (лазні, басейни, душові, підвали). Але і для використання в звичайній житловій чи офісній кімнаті цей показник важливий. Оцініть приблизний обсяг води, який буде збиратися в баку. Якщо резервуар виявиться замалим, Вам доведеться досить часто зливати воду.
Габарити, вага і спосіб встановлення. Вага і габарити осушувача будуть знову-таки залежати від потужності і продуктивності. Потужні та ефективні промислові осушувачі — це практично завжди стаціонарний агрегат значних розмірів. Також у виробників кліматичної техніки можна побачити осушувачі настінного монтажу. Вони компактні, легкі і цілком прийнятні для використання в житловому приміщенні. Але найпопулярнішими у побутовій групі пристроїв є пересувні осушувачі. Вони відрізняються невеликими розмірами та акуратним дизайном. Але найголовніше, такий прилад мобільний, тож можна переміщати його, в разі необхідності, куди завгодно.
Дизайн. З огляду на особливості роботи приладу, осушувач не можна сховати, тож він все рівно буде на видноті. Тому дизайн осушувача повітря також вельми важливий параметр. На ринку, представлений великий вибір стильних і сучасних моделей в різних дизайнерських варіаціях та кольорах. Тож такий корисний прилад може стати елементом та доповенням Вашого інтер’єру.
Додаткові функції будуть приємним та корисним доповненням до Вашого осушувача:
Знімні фільтри. Ви самостійно можете зняти фільтр, почистити і поставити на місце. Регулярне чищення і догляд значно продовжують термін служби приладу.

Очистка повітря. Додаткові спеціальні вугільні фільтри не тільки осушують, але й очищають повітря. А вбудовані в прилад ультрафіолетові лампи нейтралізують бактерії.
Авторестарт. Корисна функція, якщо в приміщенні можливі часті вимкнення електрики або перепади напруги в мережі. Після відновлення живлення осушувач повітря автоматично увімкнеться і продовжить працювати.
Гігростат дозволить контролювати рівень вологості в приміщенні і виключає можливість пересушування повітря.
Індикатор наповненості резервуара своєчасно подасть сигнал, якщо бак для збору вологи буде переповнений.
Усі критерії вибору осушувача повітря, залежать від багатьох факторів, що індивідуально враховуються за професійної консультації в Guster.

Купуйте в Guster — для нас все просто.
Автор: Дар’я Гуральчук